Blog

JBoss Fuse vs. ServiceMix

Pokud se rozhodneme pracovat se ServiceMixem, nevyhneme se otázce, jakou distribuci zvolit. K dispozici jsou v podstatě dvě možnosti. Tou první je volba čistého (standardního) ServiceMixu vyvíjeného komunitou. Tento standardní ServiceMix zaštiťuje Apache Software Foundation. Vzhledem ke komunitní povaze vývoje není k dispozici žádná komerční podpora. Druhou možností je volba JBoss Fuse. JBoss Fuse je vyvíjen společností Red Hat, který ke standardnímu ServiceMixu přidává komerční podporu. Tato distribuce je navíc vylepšena o opravu některých chyb a o rozšířenou dokumentaci. Mimoto zaručuje JBoss funkčnost na vybraných konfiguracích a standardech.

Číst dál...

JBoss A-MQ

RedHat v půli března zveřejnil nový produkt spadající do jeho Middleware porfolia, nese označení JBoss A-MQ a jedná se o messaging broker (MOM), tedy o produkt spadající do prakticky shodné kategorie jako stávající JBoss HornetQ. A-MQ získal RedHat z akvizice firmy FuseSource v minulém roce (jde o evoluci Fuse MQ) a jedná se o aplikační stack postavený především z opensource projektů Apache Software Foundation.

Číst dál...

Red Hat, Fuse Source a integrační platformy

Pokud nesledujete dění kolem Red Hatu (RH), mohlo vám uniknout, že v září tohoto roku dokončil akvizici společnosti FuseSource (FS), která podobně jako RH stavěla svůj obchodní model na poskytování přidané hodnoty k opensourcově vyvíjeným produktům.

Číst dál...

Nová školení JBoss od Red Hatu

nova-skoleni-jboss-od-red-hatu

Během léta tohoto roku byla vydána EAP verze 6, která od předchozí verze prošla velkými změnami. O těchto novinkách jsem již dříve psal v článku Představení nové JBoss EAP 6. Brzy nato Red Hat vydal nová školení, která umožňují studentům pod vedením instruktora novou verzi si vyzkoušet a případně i rovnou zkonzultovat novinky.

Číst dál...

Základy konfigurace zabezpečení JBoss AS 7 s OpenLDAP

zaklady-konfigurace-zabezpeceni-jboss-as-7-s-openldap

Centralizovaná správa uživatelů a zdrojů je vhodný nástroj pro snížení rizik a režijních nákladů ve vaší organizaci. Vyšší fluktuace zaměstnanců může vést k znatelným nákladům při správě uživatelských přístupů a rolí v podnikových systémech a zdrojích. Centralizovaná správa uživatelů umožní spravovat záznamy o uživatelích a zdrojích v jednom bodě, a tím předcházet redundanci a nekonzistenci dat. Snížení redundance dat se pak promítne ve vyšší míře kontroly a transparentnosti. Vedlejším efektem je také zvýšení rychlosti reakce na změny a snížení nákladů spojených se změnou uživateských opravnění (např. příchod nového zaměstnance).

Číst dál...

Agile Prague 2012

Zúčastnil jsem se konference o agilních metodikách Agile Prague 2012.

Číst dál...

Představení nové JBoss EAP 6

predstaveni-nove-jboss-eap-6

Již v červnu tohoto roku Red Hat zpřístupnil první EAP verzi 6. Jedná se o verzi nové řady serveru postavené na zcela novém jádru. Kromě jádra došlo v EAP k velkým změnám v oblasti managementu serveru a jeho celkové konfigurace. Server se samozřejmě může pochlubit, že plně implementuje standard JEE 6, a může tak nabídnout spoustu novinek v oblasti implementace aplikací nad enteprise platformou.

Číst dál...

JBoss Switchyard ESB – Úvod do nové integrační platformy

jboss-switchyard-esb-uvod-do-nove-integracni-platformy

Switchyard je novou opensource integrační platformou z portfolia Jboss, která umožnuje vývoj, nasazení, správu a integraci služeb podle zásad servisně orientované architektury.

Číst dál...

JBoss v podnikovém nasazení

lmcKdyž používáte nějakou komplexnější webovou aplikaci, ani vám nepřijde na mysl, jak je vlastně zajištěno, že je stále dostupná, zvládá nápor tisíce uživatelů, nebo odolá různým útokům. To vše zajišťuje aplikační server, software, který umožňuje běh aplikací a poskytuje jim služby, jako je rozložení zátěže na více HW strojů, transakční zpracování požadavků nebo například zabezpečení.

Číst dál...

Úvod do portálového řešení Liferay

uvod-do-portaloveho-reseni-liferay

Počet aplikací v rámci podniku neustále roste a pro uživatele je stále komplikovanější se v nich orientovat. Proto vzniká potřeba sjednocování informací a funkcionalit do jednoho místa.

Číst dál...

Newsletter

Připojte se k odběru našeho newsletteru a dostávejte novinky o výhodných open source řešeních rovnou k sobě do schránky.

Máte dotaz? Rádi byste využili našich služeb? Kontaktujte nás:

info@doxologic.com +420 223 008 898