Nová školení JBoss od Red Hatu

nova-skoleni-jboss-od-red-hatu

Během léta tohoto roku byla vydána EAP verze 6, která od předchozí verze prošla velkými změnami. O těchto novinkách jsem již dříve psal v článku Představení nové JBoss EAP 6. Brzy nato Red Hat vydal nová školení, která umožňují studentům pod vedením instruktora novou verzi si vyzkoušet a případně i rovnou zkonzultovat novinky.

Jaká nová školení vznikla?

JB248

Kurz je následníkem administrátorského kurzu JB336. V tomto kurzu se probírají základy managementu EAP 6 (režimy spouštění, možnosti instalace více instancí apod.) a s tím i spojené administrátorské úkony, např.:

  • instalace datasource,
  • instalace aplikací,
  • základní nastavení hlavních subsystémů EAP (logování, zabezpečení, JMS, web, cluster).

Administrátoři po absolvování tohoto kurzu zvládnou základní úkony stejně jako pro EAP 5. Při srovnání obou školení je EAP 6 více zaměřen na samotný server. V kurzu je méně informací ohledně JEE standardů a obecných principů, které se v odvětví nasazení a práce s JEE aplikacemi využívají. Ačkoliv v oficiálních prerekvizitách kurzu není nutná znalost Javy nebo EAP 5, studentům bych před absolvováním kurzu doporučil základní informace kolem Javy a EAP5 si získat.  

JB225

Tento kurz je určen pro vývojáře, které zajímá, jak psát aplikace dle nejnovějšího standardu JEE, který JBoss poskytuje. Během kurzu student projde základní kapitoly vývoje enteprise aplikací. Kurz probírá všechny důležité aspekty vývoje takových aplikací, např.:

  • perstitenci,
  • injektaci závislostí na základě kontextu,
  • vývoj UI,
  • EJB,
  • webové služby a asynchronní zpracování zpráv (messaging).

Kurz je vhodný jak pro zájemce, kteří nikdy takové aplikace nevyvíjeli, tak pro ty, kteří si chtějí osvojit novinky ze světa technologií JEE. Základní znalost Javy je podmínkou pro úspěšné absolvování tohoto kurzu a plné pochopení všech probíraných témat.

You have no rights to post comments

Newsletter

Připojte se k odběru našeho newsletteru a dostávejte novinky o výhodných open source řešeních rovnou k sobě do schránky.

Máte dotaz? Rádi byste využili našich služeb? Kontaktujte nás:

info@doxologic.com +420 223 008 898