Servodata odprodávají distribuční divizi Microsoft

Po úspěšném odprodeji distribuční divize softwaru Red Hat podniká společnost Servodata další strategický krok vedoucí k maximální koncentraci na poskytování profesionálních IT služeb a řešení, a tím je odprodej divize Microsoft společnosti DNS a.s.

Dne 8. 9. 2016 podepsaly obě společnosti smlouvu o prodeji a koupi části závodu, který se specializuje na prodej produktů společnosti Microsoft se statusem LSP (Licensing Solution Partner). Tímto krokem získává společnost Servodata nejenom prostředky, ale především energii na další organický i akviziční růst v oblasti profesionálních služeb, které jsou pro ni klíčové. „Jsem přesvědčený, že jsme v našem regionu vybrali pro tuto transakci tu nejlepší společnost, se kterou zároveň dlouhodobě spolupracujeme, jsme si lidsky i kulturně velmi blízcí, a která je plně připravená převzít jak naše zákazníky, tak i náš tým a tuto hodnotu úspěšně rozvíjet. Celému týmu bych rád poděkoval za skvělou práci, a poděkování patří i našim partnerům, se kterými jsme Microsoft technologie v roli LSP dodávali, a stejně tak koncovým zákazníkům," uvedl dnes generální ředitel společnosti Servodata a.s. Jiří Vytlačil.

Společnost Servodata je od poloviny dubna 2016 majoritně vlastněna poradenskou firmou BDO Advisory. Prodej divize Microsoft je jedním z restrukturalizačních kroků, které jsou pod gescí nového vlastníka v rámci celé skupiny Servodata realizovány. Cílem těchto kroků je zejména dominantní orientace společnosti Servodata na poskytování služeb s vysokou přidanou hodnotou a s přímou vazbou na poradenské aktivity BDO Advisory. Nejedná se pouze o samotné IT služby, ale také o zajišťování školících a vzdělávacích aktivit a dalších souvisejících služeb. Partner společnosti BDO Advisory Petr Kymlička k tomu podotýká: „Prodej divize Microsoft neznamená, že se nebudeme produktům Microsoft dále věnovat. Naopak, v úzké spolupráci se společností DNS se můžeme více orientovat na poskytování profesionálních služeb v dané oblasti, zatímco DNS zajistí samotnou distribuci."

„Zakoupení Microsoft divize je pro nás dalším důležitým krokem, který plně zapadá do strategie doplňování naší nabídky na poli prodeje a podpory SW řešení. Protože pod nás přechází i kompletní obchodní tým, bude plně zajištěna zákaznická kontinuita, neboť budeme pokračovat v poskytování veškeré podpory spojené s dodávkami těchto technologií a pro stávající partnery i zákazníky zůstanou stejné kontaktní osoby, na které byli zvyklí." říká Petr Kuliš, výkonný ředitel společnosti DNS.

Transakce změny vlastnictví bude ukončena po schválení Úřadem pro ochranu hospodářské soutěže a vypořádání všech dalších náležitostí s transakcí souvisejících.

 

Pro více informací kontaktujte:

Petra Goldmannová

Marketing Specialist

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., +420 737 217 467

 

 

Newsletter

Připojte se k odběru našeho newsletteru a dostávejte novinky o výhodných open source řešeních rovnou k sobě do schránky.

Máte dotaz? Rádi byste využili našich služeb? Kontaktujte nás:

info@doxologic.com +420 223 008 898