Školení pokročilé JBoss administrace

skoleni-pokrocile-jboss-administrace

Ve dnech 13. - 15. září proběhlo ve Stuttgartu první JBoss školení nového kurzu JB346 (Advanced JBoss Administration) v Evropě.

Školení bylo zaměřeno na lektory, kteří tento kurz budou v budoucnu školit. Měl jsem možnost se tohoto kurzu, stejně jako dalších přibližně 10 studentů, zúčastnit a stálo to za to.

 

JBoss Operations Network

První den kurzu byl zaměřen na JBoss Operations Network (JON) a jeho využití při administraci serverů a aplikací. Za zmínku stojí zejména možnost skriptování pro rychlý redeployment a nastavení prostředí pomocí JON balíčků (bundles), které je mnohem efektivnější než postupovat přes UI.
 

JBoss cluster

Hlavním tématem druhého dne byl JBoss cluster. Kromě základního nastavení clusteru s HTTP proxy byla probrána do detailu problematika replikace, předávání informací mezi uzly clusteru a nastavení cachování v uzlech. 

Tento den pak byly disktuovány možnosti nastavení JGroups stacku (UDP versus TCP), buddy replikace, JBoss Messaging v clusteru apod.

Školení také nabídlo možnosti, jak aktivity clusteru sledovat pomocí JONu, jmx-konzole a pomocí příkazu probe.
 

Heiko Rupp

Zajímavá byla návštěva Heiko Ruppa, který je jedním z core developerů JBoss Operation Networks. Měli jsme tak možnost přímo s ním diskutovat problémy spojené s nasazením a použitím JON serveru. Heiko také neopomněl představil blízkou budoucnost celého projektu JON.

 

Výkon serveru

Poslední den školení se nesl v duchu vylepšování výkonu serveru: jak odhalovat potenciální problémy a následně je řešit.

 

Závěr

Souhrnně řečeno, školení byla výborná věc, hlavně kvůli tipům a poznatkům z živé praxe.

Newsletter

Připojte se k odběru našeho newsletteru a dostávejte novinky o výhodných open source řešeních rovnou k sobě do schránky.

Máte dotaz? Rádi byste využili našich služeb? Kontaktujte nás:

info@doxologic.com +420 223 008 898